Capçalera / Header

El poble de Benigànim s'uneix al programa de Tecnificació de la Federació de Bàsquet de la Comunitat Valenciana

Importantíssim pas el que dóna el poble de Benigànim i el nostre Club de Bàsquet en la promoció del nostre esport.

Aquesta setmana s'ha signat l'acord amb el qual el nostre poble es converteix en seu del Programa de Tecnificació que organitza la Federació de Bàsquet de la Comunitat Valenciana (FBCV).

Aquest acord de vinculació va tindre lloc a l'Ajuntament de Benigànim i van estar presents l'alcaldesa  Amparo Canals, el regidor d'esports David Vidal, el president de la FBCV Salvador Fabregat, el tècnic d'esports de Benigànim Armando Canet i el nostre president Miguel Llopis.

Volem donar les gràcies a l'Ajuntament de Benigànim i a la Federació de Bàsquet per la seua voluntat en arribar a aquest acord i, com no, a Abel Ferri, entrenador del club, que gràcies a les seues gestions no solament situen en el mapa del bàsquet de la Comunitat Valenciana al poble i club de Benigànim, sino també es contribueix a la formació dels més xicotets en la millora d'aquest esport.

Notícia FBCVhttps://www.fbcv.es/noticias/beniganim-se-suma-al-programa-de-tecnificacion/